امروز جمعه 31 فروردين 1397
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
خانه آبکارشرکت رزیتان - تولیدکننده انواع رزینهجدهمین نمایشگاه رنگ - رزین - پوششهای صنعتی - کامپوزیت و صنعت آبکاریدپارتمان رنگ و آبکاری جهاد دانشگاهی صنعتی شریفنیکاب شیمی - تولیدکننده انواع مواد آبکاری و فسفاته
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
استفاده از نانوپوششها در شیشه اتومبیل بازگشت به مقالات
نانو پوشش یک ماده شیمیایی می باشد که با تکنولوژی نانو تولید شده است. این ماده باعث دفع آسان آب، روغن و دیگر مایعات می شود. خاک، لکه، یخ و دیگر آلودگی ها به راحتی پاک می شوند. بعد از نانو شدن شیشه اتومبیل، قطرات باران و دانه های برف به راحتی سر می خور ...
نویسنده : شرکت فناوری روبه فردا پرشیا
منبع : نشریه پوششهای سطحی، شماره 32
تاریخ ثبت : پنجشنبه 17 اسفند 1391
بازید : 1210

نانو پوشش یک ماده شیمیایی می باشد که با تکنولوژی نانو تولید شده است. این ماده باعث دفع آسان آب، روغن و دیگر مایعات می شود. خاک، لکه، یخ و دیگر آلودگی ها به راحتی پاک می شوند. بعد از نانو شدن شیشه اتومبیل، قطرات باران و دانه های برف به راحتی سر می خورند و دید راننده بهتر خواهد شد.

در این تکنولوﮊی شیشه ها به صورت خودکار با اولین آب باران و یا مقدار کمی آب کاملا تمیز و شفاف می شوند و دیگر هیچ نیازی به انواع پاک کننده ها و دستمال کشیدن نیست.که این خود باعث کاهش هزینه ها می شود. کثیفی پرندگان اصلا به شیشه نمی چسبند.

در روزهای برفی، برف و یخ به شیشه می چسبد و به سختی جدا می شود. شیشه گرمکنهای عقب نیز مدتی زمان نیاز دارند تا برف را ذوب و دید را آسان کنند. با نانو شدن شیشه ها برف و یخ به راحتی از شیشه جدا می شوند.

آب، پس از خشک شدن روی سطح، لکه به جای می گذارد. اگر آب روی سطح باقی نماند، لکه به وجود نمی آید. آب روی سطح نانوشده به شکل کروی می ماند و بلافاصله از روی سطح سر می خورد و مواد کثیف را با خود حمل و سطح را ترک می کند.

مطالعات علمی توسط شرکت نانو فیلم آمریکا ثابت کرده است که شیشه های نانو تا 34% باعث افزایش دید، هنگام رانندگی در شب می شود و یک ثانیه ترمز زدن را به جلو می اندازد. برای سرعت 99 کیلومتر بر ساعت، این بدان معنی است که اتومبیل شما با فرض بهترین حالت مکانیکی، 27 متر زودتر می ایستد.

شماره مقاله: 105

لطفا کلیک فرمایید:

سفارش فوری مقاله کامل

بازگشت به مقالات
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ