امروز سه شنبه 1 اسفند 1396
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
شرکت رزیتان - تولیدکننده انواع رزینهجدهمین نمایشگاه رنگ - رزین - پوششهای صنعتی - کامپوزیت و صنعت آبکاریخانه آبکاردپارتمان رنگ و آبکاری جهاد دانشگاهی صنعتی شریفنیکاب شیمی - تولیدکننده انواع مواد آبکاری و فسفاته
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
از سیاهکاری (دیروز) تا پوششهای کامپوزیتی مشکی (امروز)(1) بازگشت به مقالات
ایجاد پوششهای مشکی که توسط مواد شیمیایی بر روی فلزات ایجاد می شود از دیرباز مورد توجه صنایع مختلفی مانند: نفت و گاز،قطعات خودرو، پیچ و مهره،ابزار، یراق آلات ، صنایع لوکس و تزئینی قرار داشته و برای برخی، همچون صنایع نظامی و تسلیحاتی نقشی مهم و کلیدی ا ...
نویسنده : علیرضا ریحان
منبع : نشریه پوششهای سطحی، شماره 31
تاریخ ثبت : پنجشنبه 17 اسفند 1391
بازید : 1049

ایجاد پوششهای مشکی که توسط مواد شیمیایی بر روی فلزات ایجاد می شود از دیرباز مورد توجه صنایع مختلفی مانند: نفت و گاز،قطعات خودرو، پیچ و مهره،ابزار، یراق آلات ، صنایع لوکس و تزئینی قرار داشته و برای برخی، همچون صنایع نظامی و تسلیحاتی نقشی مهم و کلیدی ایفا می کند.

لازم به ذکر است که این پوششها معمولاً از انواع پوششهای تبدیلی بوده و یا با روشهای اکسیداسیون سطح ایجاد می گردند و از هیچگونه موادی که پایه رزین و یا رنگدانه دارند استفاده نمی شود، بلکه گاهی پوششهای Black Oxide می توانند نوعی پوشش پایه برای انواع این رنگها باشند.

قبل از هر چیز لازم می دانم شرحی از این فرآیند در اختیار شما قرار دهم:

جهت آسان تر شدن این مطلب فلزات را به دو دسته کلی فلزات آهنی و غیر آهنی تقسیم نموده و شرح عملیات بر روی هر گروه را در زمان گذشته و حال برایتان بازگو خواهم کرد.

شماره مقاله: 92

لطفا کلیک فرمایید:

سفارش فوری مقاله کامل

 

بازگشت به مقالات
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ