امروز دوشنبه 18 آذر 1398
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
دپارتمان رنگ و آبکاری جهاد دانشگاهی صنعتی شریفشرکت رزیتان - تولیدکننده انواع رزینخانه آبکارنیکاب شیمی - تولیدکننده انواع مواد آبکاری و فسفاته
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
پوشش‌های تابش‌پز شیمی و فناوری بازگشت به معرفی کتاب
جزییات شیمی و فناوری سامانه‌های تابش‌پز که هر روز در حال توسعه و گشایش پنجره‌های علمی تازه است، کاری دقیق و وقت‌گیر بود که پژوهش، تلاش و تعمق شبانه‌روزی را طلب می‌کرد. گرچه این فناوری و محصولات حاصل از آن پیشینه‌ای ...
مولف : باستانی/ ابراهیمی/ کاردر
مترجم :
ناشر : جهاد دانشگاهی صنعتی امیرکبیر
سال نشر : 1397
تلفن سفارش : 66950981
مبلغ : 160000 ریال
تاریخ ثبت : یکشنبه 6 خرداد 1397
بازید : 364

جزییات شیمی و فناوری سامانه‌های تابش‌پز که هر روز در حال توسعه و گشایش پنجره‌های علمی تازه است، کاری دقیق و وقت‌گیر بود که پژوهش، تلاش و تعمق شبانه‌روزی را طلب می‌کرد. گرچه این فناوری و محصولات حاصل از آن پیشینه‌ای کم‌تر از 40 سال در صنایع شیمیایی جهان به خود اختصاص داده‌اند، مزایای چشم‌گیر آن‌ها (همچون سازگاری با محیط زیست، صرفه جویی در مصرف انرژی، پخت سریع بازدهی بالا در تولید) سبب شده است، استفاده و توسعه آن‎‌ها به ویژه در صنایع مرکب‌های چاپ، خودروسازی، ساختمانی و حتی پوشاک بسیار پرشتاب و فراگیر باشد.
کاربردهای بسیاری که امروز پوششهای تابش‌پز در صنعت پیدا کردند، منجر به ایجاد راه کارهای خلاقانه در بهبود کارکرد این پوششها شده است برای مثال تغییر و بهینه‌سازی فرمولاسیون این پوششها به طرز چشم‌گیری سبب بهبودعملکرد آن‌ها شده است. در نوشتار پیش رو که به شیمی و فن ‌آوری این پوششها پرداخته شده است، تلاش شده است به این راهکارهای خلاقانه که نتیجه پژوهش‌های بلند مدت در دستاوردهای جهانی و داخلی بوده است بیش‌تر پرداخته شود.
رفع موانع موجود در توسعه کاربری پوششهای تابش‌پز نیز از دیگر مباحثی‌ست که سال‌هاست مورد توجه پژوهش‌گران این صنعت بوده است و ما نیز کوشیده‌ایم بخش‌هایی از پژوهش حاضر را به این مقوله اختصاص دهیم.
امید می‌رود نتیجه‌ی تلاش ما برای به ثمر نشستن موضوعی که با عشق و علاقه‌ی بسیار به آن پرداخته‌ایم، افزون بر صنایع رنگ و پوشش کشور، بتوانند راهگشای پژوهش‌گران و دانش‌جویان این صنعت قرار گیرد.
تلاش‌های امیدوار کننده‌ای که در سال‌های گذشته برای ایجاد و تولید پوششهای ضد خراش، لک و آسیب‌دیدگی در صنایع پلیمر کشور انجام شده، اهمیت پوششهای پخت‌شونده با فرابنفش را بیش از پیش نمایان کرده است و این کتاب نیز به عنوان بخش کوچکی  از این تلاش‌ها می‌تواند در تحقق آرزوی چندین ساله‌ی ما در زمینه‌ی تولید و صدور علم و فناوری در این بخش از صنعت رنگ و پوشش، گامی کوچک اما رو به جلو شمرده شود.

بازگشت به معرفی کتاب
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ