امروز دوشنبه 18 آذر 1398
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
خانه آبکارشرکت رزیتان - تولیدکننده انواع رزیننیکاب شیمی - تولیدکننده انواع مواد آبکاری و فسفاتهدپارتمان رنگ و آبکاری جهاد دانشگاهی صنعتی شریف
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
نقاشی ساختمان بازگشت به معرفی کتاب
 زمانی که تصمیم می‌گیریم محوطه‌های کاری یا ساختمان‌های اداری، کارگاهی و یا آپارتمان‌هایی را در اختیار داریم، یا محل زندگی خود را نقاشی (رنگ آمیزی) نمائیم در جستجوی ایده برای تصمیم گیری در مورد رنگ محوطه‌ها بر می‌آیم ...
مولف : ابوالقاسم گرامی نژاد/ حمیدرضا گرامی نژاد
مترجم :
ناشر : اتحاد
سال نشر : 1396
تلفن سفارش : 66401255
مبلغ : ۲۰ هزار تومان
تاریخ ثبت : پنجشنبه 31 خرداد 1397
بازید : 334

 زمانی که تصمیم می‌گیریم محوطه‌های کاری یا ساختمان‌های اداری، کارگاهی و یا آپارتمان‌هایی را در اختیار داریم، یا محل زندگی خود را نقاشی (رنگ آمیزی) نمائیم در جستجوی ایده برای تصمیم گیری در مورد رنگ محوطه‌ها بر می‌آیم. به همین منظور می‌بایستی با توجه به مبلمان و اشیاء موجود در آن کار توجه کنیم. بسیاری از طراحان داخلی در ترکیب رنگ‌های خود را از یک رنگ خاص الهام می‌گیرند. وقتی به اطراف خود نگاه می‌کنیم شاید یک اثر قدیمی یا پوشش قفسه کتابخانه ما نقطه شروعی برای انتخاب رنگ ما باشند. یا  انتخاب مناسب، رنگ‌های شاد را می‌توانیم انتخاب و از آن‌ها لذت ببریم.
قبل از رنگ آمیزی می‌بایستی به خیلی از نکات توجه نمایم. شاید در نگاه اول ممکن است چندان مورد توجه قرار نگیرد، ولی اگر به عمق مساله پی ببریم می‌توانیم با استفاده از لعاب رنگ‌های مختلف محیطی آرام بخش‌تر ایجاد نمایم. بسیاری از طراحان داخلی ساختمان در ترکیب رنگ‌های خود را از یک رنگ خاص الهام می‌گیرند. به اطراف خود نگاه کنید، تجسم اینکه مبلمان و اثاثیه در کجا و در چه فضاهایی جاسازی شده و با رنگ‌آمیزی مناسب و هماهنگی بین طرح و رنگ می‌توانیم بهترین فضاهای ممکن را ایجاد نماییم و با کمترین هزینه بهترین رنگ آمیزی را هماهنگ با مبلمان و اثاثیه خود بوجود آوریم.
اکثر افراد با تغییرات ظاهری حاصل از تغییر رنگ آشنایی دارند، اما چه تعداد از افراد به تغییرات بوجود آمده در فضا توجه می‌کنند؟ گاهی ما با فضاهای خاصی روبرو می‌شویم که نیازمند راه حل هستند.
رنگ یکی از اثر گذارترین عناصر بر ذهن انسان است. روانشناسی رنگ و اینکه چگونه رنگ رفتار انسان را تحت تاثیر قرار داده، امروزه به عنوان یک مبحث مهم و موضوع مطالعه و تحقیق در دانشگاه‌ها قرار گرفته است. کلیه زمینه‌های معماری داخلی ساختمان‌هایی مانند بیمارستان‌ها– کلاس‌های درس، رستوران‌ها، و ادارات به گونه‌ای رنگ آمیزی می‌شوند که رفتار و حالات روانی کاربرانی را که در این محیط‌ها سرگرم فعالیت هستند تحت تاثیر قرار می‌دهند.

بازگشت به معرفی کتاب
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ