امروز جمعه 31 فروردين 1397
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
دپارتمان رنگ و آبکاری جهاد دانشگاهی صنعتی شریفنیکاب شیمی - تولیدکننده انواع مواد آبکاری و فسفاتههجدهمین نمایشگاه رنگ - رزین - پوششهای صنعتی - کامپوزیت و صنعت آبکاریشرکت رزیتان - تولیدکننده انواع رزینخانه آبکار
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
عرضه‌ سالانه 150 تن نانوکف‌پوش مایع ساخت داخل به مراکز درمانی و صنعتی بازگشت به اخبار
 شرکت بسپارسازان ایرانیان با نام تجاری بساپلیمر، کف‌پوش‌های مایع نانویی را تولید و روانه‌ بازار می‌کند. این شرکت که از سال 1391 فعالیت خود را آغاز کرده است، سالانه 150 تن از این کف‌پوش‌های نانویی مقاوم در برابر سایش ...
کد خبر : 1124
تاریخ ثبت : دوشنبه 12 تير 1396
بازید : 160

 شرکت بسپارسازان ایرانیان با نام تجاری بساپلیمر، کف‌پوش‌های مایع نانویی را تولید و روانه‌ بازار می‌کند. این شرکت که از سال 1391 فعالیت خود را آغاز کرده است، سالانه 150 تن از این کف‌پوش‌های نانویی مقاوم در برابر سایش را به بازار عرضه می‌نماید.
به‌طورکلی هدف از استفاده از کف‌پوش‌ها، محافظت از کف، افزایش طول عمر آن و ایجاد یک فضای بهداشتی است. کف‌پوش‌های یکپارچه‌ی رزینی، محصولاتی مایع و عمدتاً دوجزئی هستند که بر انواع سطوح بتنی، سنگ و موزاییک قابل‌نصب هستند. این کف‌پوش‌ها به دلیل برخورداری از خواص منحصربه‌فرد در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته‌اند. مایع بودن این کف‌پوش‌ها سبب می‌شود تا پس از نصب در محل موردنظر، سطحی یکپارچه و فاقد درز ایجاد کنند که آب‌بند و غیر جاذب است. همچنین، استحکام فشاری بسیار بالاتر آن‌ها نسبت به بتن و مقاومت شیمیایی مناسب آن‌ها از مزایای دیگر این محصولات است که استفاده از آن‌ها را در صنعت توجیه می‌کند.
پردیس رستم زاده، مدیر عامل شرکت بسپارسازان ایرانیان (بساپلیمر)، ،ضمن بیان اهمیت مقاومت به سایش کف‌پوش‌ها، در رابطه با کف پوشش‌های نانویی تولید شده در این شرکت گفت: «مقاومت به سایش بالاتر به معنای حداقل جدایش ذرات از سطح کف‌پوش در اثر ترافیک رفت و آمدی بر سطح آن است. یکی از معیارهای طبقه‌بندی اتاق‌های تمیز، غلظت ذرات معلق در هواست. بنابراین استفاده از کف‌پوشی که حداقل جدایش ذرات از سطح را داشته باشد، به ارتقا استانداردهای دارویی، غذایی و فضاهای بهداشتی کمک خواهد کرد. علاوه بر معیارهای بهداشتی و سلامت، افزایش عمر و دوام کف‌پوش از اهمیت بالایی برخوردار است. بهبود مقاومت سایشی به معنای کاهش هزینه‌های تعمیرات و نگهداری خصوصاً در بخش صنعت است. به عبارتی استفاده از این محصولات در سازه، نه به‌عنوان صرف هزینه اضافی، بلکه به‌عنوان سرمایه‌گذاری در راستای محافظت از سازه خواهد بود. شرکت بساپلیمر با بهره‌گیری از فناوری نانو در تولید کف‌پوش، موفق به بهبود کیفیت کف‌پوش‌های مایع پایه اپوکسی شده است.»
وی در ادامه افزود: «از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصولات، یکپارچگی سطح، غیرجاذب بودن و آب‌بندی این کف‌پوش‌هاست که خود از معیارهای کف‌پوش‌های مورد تائید در صنایع دارویی، صنایع غذایی و همچنین دستورالعمل وزارت بهداشت در تجهیز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است. در کنار این ویژگی‌های مثبت، مقاومت سایشی کف‌پوش با بهره‌گیری از فناوری نانو تقویت شده است. مقاومت به سایش کف‌پوش نه‌تنها معیاری از عمر مفید و دوام کف‌پوش است، بلکه بر کیفیت هوای داخلی فضاهای بهداشتی نیز مؤثر است.»
کف‌پوش‌های نانویی تولیدی شرکت بساپلیمر با تا کنون به مراکز و شرکت‌های بسیاری عرضه شده است. از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به صنایع تولید دارو از قبیل تولید داروسازی تولیدارو و داروسازی دکتر عبیدی، بیمارستان‌هایی از قبیل بیمارستان شهدای کرمانشاه، بیمارستان دکتر غرضی ملایر و بیمارستان سلمان فارسی بوشهر و مراکز صنعتی مهمی از جمله شرکت بهره‌برداری نفت و گاز، گروه صنعتی کرمان موتور و شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی مینو، اشاره کرد.
کف‌پوش‌های نانویی مقاوم در برابر سایش پس از ثبت اختراع در سال 1390، گواهی نانومقیاس را از ستاد ویژه‌ توسعه‌ی فناوری نانو در سال 1391 اخذ کرده است. همچنین انتخاب آن در زمره‌ طرح‌های برتر در جشنواره‌ی علم تا عمل در سال 1391 و دریافت تأییدیه به‌عنوان محصول دانش‌بنیان در سال 1394 از دیگر دستاوردهای این محصول نانویی است. این کف‌پوش‌ها دارای گواهی عدم سمیت و تحریک پوستی از دانشگاه شهید بهشتی نیز هستند.
🔹

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ