امروز چهارشنبه 28 شهريور 1397
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
هجدهمین نمایشگاه رنگ - رزین - پوششهای صنعتی - کامپوزیت و صنعت آبکاریخانه آبکاردپارتمان رنگ و آبکاری جهاد دانشگاهی صنعتی شریفنیکاب شیمی - تولیدکننده انواع مواد آبکاری و فسفاته
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد بازگشت به اخبار
یک تیم از محققان چینی موفق به توسعه یک پوست الکترونیکی شدند که در تماس با کاربر تغییر رنگ می‌دهد.این توانایی در حیواناتی مانند آفتاب پرست، اختاپوس و ماهی مرکب نیز وجود داشته که با چشم انسان قابل مشاهده است.حال محققان طی انجام یک پژوهش جدید و با ...
کد خبر : 1140
تاریخ ثبت : ﺳﻪشنبه 21 شهریور 1396
بازید : 173

یک تیم از محققان چینی موفق به توسعه یک پوست الکترونیکی شدند که در تماس با کاربر تغییر رنگ می‌دهد.
این توانایی در حیواناتی مانند آفتاب پرست، اختاپوس و ماهی مرکب نیز وجود داشته که با چشم انسان قابل مشاهده است.
حال محققان طی انجام یک پژوهش جدید و با ایجاد یک پوست مصنوعی موفق به تکرار این خاصیت شدند و زمانی که مواد تحت فشار مکانیکی اندکی قرار می‌گیرند، تغییرات رنگ اغلب برای چشم غیر مسلح نیز قابل مشاهده است.
محققان برای تولید این پوست الکترونیکی از قطعات الکترونیکی انعطاف پذیر ساخته شده از گرافن به شکل یک حسگر مقاومتی کششی فوق حساس، همراه با یک دستگاه الکتروکرومیک آلی قابل کشش، استفاده کردند.
از مزایای قابل توجه این پوست الکترونیکی این است که تغییر رنگ آن با اعمال فشار اندکی نیز قابل مشاهده است. این در حالی است که در نمونه‌های پیشین، محققان نیازمند فشار مکانیکی بسیار قوی بودند.
اگرچه این پژوهش هنوز در مراحل اولیه قرار دارد اما محققان دانشگاه تسینگو در پکن بر این باورند که اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی پیش برود می‌توان از این پوست الکترونیک در زمینه رباتیک، پروتزها و فناوری‌های پوشیدنی استفاده‌ فراوانی کرد.

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ