امروز یکشنبه 25 آذر 1397
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
خانه آبکارهجدهمین نمایشگاه رنگ - رزین - پوششهای صنعتی - کامپوزیت و صنعت آبکارینیکاب شیمی - تولیدکننده انواع مواد آبکاری و فسفاته
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
موفقیت آزمون‌ها روی نانوپوشش محافظ از سازه‌های فولادی بازگشت به اخبار
نتایج آزمون‌های اولیه روی پوشش اپوکسی تقویت شده با گرافن شرکت تلگا نشان می‌دهد که مقاومت به خوردگی و استحکام پوشش‌های اپوکسی بهبود قابل توجهی پیدا کرده است. این فناوری برای استفاده در سازه‌های دریایی مناسب است.تلگا ریسورسز یکی از ...
کد خبر : 1195
تاریخ ثبت : یکشنبه 17 دی 1396
بازید : 225

نتایج آزمون‌های اولیه روی پوشش اپوکسی تقویت شده با گرافن شرکت تلگا نشان می‌دهد که مقاومت به خوردگی و استحکام پوشش‌های اپوکسی بهبود قابل توجهی پیدا کرده است. این فناوری برای استفاده در سازه‌های دریایی مناسب است.
تلگا ریسورسز یکی از شرکت‌های استرالیایی فعال در بخش معدن است. تلگا اخیراً استحکام رزین‌های صنعتی تولید شده‌ی خود را دو برابر افزایش داده است. با این کار می‌توان هزینه نگهداری سازه‌های دریایی را کاهش داد.
محصولات مبتنی بر اپوکسی در حوزه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد که از آن جمله می‌توان به بتن‌ها و پوشش‌های محافظ فولاد اشاره کرد. این‌ها می‌توانند در سازهایی نظیر پل‌ها، خطوط انتقال نفت و گاز و کشتی‌ها به کار گرفته شده و آن‌ها را از گزند خوردگی نجات دهند.
تلگا اخیراً اقدام به انجام آزمایش‌هایی روی پوشش‌های رزینی کرده که در آن‌ها از پلاکت‌های نانومقیاس گرافنی و گرافن لایه‌ای استفاده شده‌است. این ترکیبات گرافنی درون رزین پخش شده و در نهایت پوشش محافظ تقویت شده‌ای را می‌سازند. این نوع پوشش برای محافظت سازه‌های دریایی بسیار مناسب است.
نتایج اولیه‌ی آزمایش‌ها نشان داد که استفاده از این پوشش تأثیر بسیار بالایی در محافظت از سطح دارد، به‌طوری که مقاومت به خوردگی در سازه‌ها افزایش و استحکام مکانیکی آن‌ها بهبود یافته است. همچنین سطوحی که از این پوشش‌ها برخوردار هستند، از مقاومت بالاتری نسبت به پوشش‌های اپوکسی غنی از روی در برابر سایش برخوردار هستند.
مارک تامپسون از مدیران شرکت تلگا می‌گوید: «این نتایج تأیید می‌کند که گرافن شرکت تلگا دارای پتانسیل بالایی برای استفاده در محصولات صنعتی است. این گرافن را می‌توان جایگزین روی در پوشش‌ها کرد، به‌طوری که مقدار بسیاری کمی از گرافن غیرسمی قادر به بهبود خواص پوشش خواهد بود. از این فناوری می‌توان برای محافظت از سازه‌های فولادی استفاده کرد و در نهایت هزینه‌ نگهداری سازه‌ها را کاهش داد.»

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ