امروز چهارشنبه 26 دي 1397
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
خانه آبکارنیکاب شیمی - تولیدکننده انواع مواد آبکاری و فسفاته
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
عرضه‌ تجاری پوششی که شیشه خودرو را محافظت می‌کند بازگشت به اخبار
 یک استارت‌آپ کانادایی موفق به تولید نانوپوششی شده که روی شیشه‌ خودرو قرار می‌گیرد و مانع از ترک خوردن یا شکستن آن می‌شود. این نانوپوشش مقاومت شیشه را تا 6 برابر افزایش می‌دهد.با توسعه‌ بیشتر فناوری مربوط به شیشه&zw ...
کد خبر : 1243
تاریخ ثبت : چهارشنبه 12 ارديبهشت 1397
بازید : 157

 یک استارت‌آپ کانادایی موفق به تولید نانوپوششی شده که روی شیشه‌ خودرو قرار می‌گیرد و مانع از ترک خوردن یا شکستن آن می‌شود. این نانوپوشش مقاومت شیشه را تا 6 برابر افزایش می‌دهد.
با توسعه‌ بیشتر فناوری مربوط به شیشه‌ی جلوی خودرو، هزینه‌ ترک خوردن یا شکسته شدن این شیشه‌ها افزایش 600 درصدی پیدا می‌کند. شرکت الچمی که یک استارت‌آپ در شهر کیتچنر کانادا است، به دنبال ارائه فناوری است که بتواند احتمال شکسته شدن یا ترک خوردن شیشه‌ها را کم کند. این شرکت نوپا درصدد ارائه نانوپوششی است که روی سطح شیشه قرار می‌گیرد تا از آن در برابر آسیب حفاظت کند. این محصول که ExoShiled نام دارد، شبیه رول پلاستیک شفاف است و توسط گروه مهندسی فناوری‌ نانو در دانشگاه واترلو توسعه یافته است.
خانجان دسائی از مدیران و بنیان‌گذاران این شرکت می‌گوید: «چیزی شبیه به لایه‌ی محافظ تلفن همراه خود را تصور کنید، با این تفاوت که روی سطح شیشه خودرو کشیده می‌شود. این پوشش بسیار نازک و شفاف بوده و روی سطح خارجی شیشه قرار داده می‌شود. با استفاده از این نانوپوشش، می‌توان مقاومت سطح خارجی شیشه خودرو را تا 6 برابر افزایش داد.»
به گفته‌ مسئولان این شرکت، استقبال قابل توجهی از این محصول انجام شده‌ و روی وضعیت درآمدی الچمی تأثیر مثبتی گذاشته است. دسائی می‌گوید: «استقبال عالی بود، البته این فروش خوب بعد از 3 سال و نیم توسعه، آزمایش و بازاریابی به‌دست آمده است.»
الچمی از تابستان سال 2014 به انکوباتوری کالیفرنیا رفته و بودجه 1.8 میلیون دلاری را به‌دست آورد. این شرکت در حال حاضر 9 کارمند دارد.
این استارت‌آپ توسط محققان دانشگاه واترلو راه‌اندازی شده‌است و محلولی تولید می‌کند که با اسپری روی شیشه خودرو قرار گرفته و علاوه بر محافظت از سطح، مانع از یخ زدن شیشه می‌شود. آن‌ها ابتدا روی تولید نانوپوشش ضدیخ کار می‌کردند و در ادامه دریافتند که آسیب‌های حاصل از ذرات ریز خطرناک‌تر است؛ از این رو فناوری را تغییر داده و روی محافظت از شیشه از گزند ترک و خراش کار کردند.
🔹
@IranCoat

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ