امروز چهارشنبه 1 خرداد 1398
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
تغییر رنگ تاج محل در پی آلودگی هوا بازگشت به اخبار
 در طول ماه های اخیر سنگهای مرمری تاج محل دچار تغییر رنگ شده که به دنبال آن دادگاه عالی هند نگرانی خود را در این خصوص ابراز کرد.دادگاه عالی هند پیرامون تغییر رنگ تاج محل ابراز نارضایتی کرد و به همین منظور مقامات دولتی را برای عدم انجام اقدامات ل ...
کد خبر : 1248
تاریخ ثبت : یکشنبه 6 خرداد 1397
بازید : 115

 در طول ماه های اخیر سنگهای مرمری تاج محل دچار تغییر رنگ شده که به دنبال آن دادگاه عالی هند نگرانی خود را در این خصوص ابراز کرد.
دادگاه عالی هند پیرامون تغییر رنگ تاج محل ابراز نارضایتی کرد و به همین منظور مقامات دولتی را برای عدم انجام اقدامات لازم جهت حفاظت از این مکان به دادگاه احضار کرد.
در ماه های اخیر سنگ های مرمری تاج محل از سفید آجی به قهوه ای و سبز تغییر رنگ داده است که کارشناسان معتقدند افزایش آلودگی هوا و به ویژه آلودگی رودخانه ای که در نزدیکی این مکان است منجر به این تغییر رنگ شده است.
این مکان تاریخی از سال 1980 تحت تاثیر آلودگی هوا قرار گرفته است که پیش از این نیز کارشناسان گوگرد دی اکسید موجود در آلودگی هوا و بارش باران های اسیدی را علت زرد شدن سطح تاج محل عنوان کردند.
تاج محل یکی از پرآوازه ترین بنا های جهان و آرامگاه زیبا و باشکوهی است که در نزدیکی دهلی نو پایتخت هند واقع شده است و یکی از عجایب هفتگانه جدید دنیا به شمار می رود.

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ