امروز شنبه 3 فروردين 1398
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
نیکاب شیمی - تولیدکننده انواع مواد آبکاری و فسفاته
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
عرضه‌‌ نانوپوشش خودتمیزشونده‌ ویژه‌ بدنه خودرو بازگشت به اخبار
یکی از شرکت‌های نانوفناور آفریقای جنوبی اقدام به عرضه‌ی نانوپوششی برای استفاده در بدنه‌ی خودرو کرده‌است. این نانوپوشش موجب بروز رفتار خودتمیزشوندگی می‌شود. این پوشش از خواص ضدخراش نیز برخوردار است.شرکت نانوفورلایف فناوری نانو ...
کد خبر : 1251
تاریخ ثبت : یکشنبه 6 خرداد 1397
بازید : 140

یکی از شرکت‌های نانوفناور آفریقای جنوبی اقدام به عرضه‌ی نانوپوششی برای استفاده در بدنه‌ی خودرو کرده‌است. این نانوپوشش موجب بروز رفتار خودتمیزشوندگی می‌شود. این پوشش از خواص ضدخراش نیز برخوردار است.
شرکت نانوفورلایف فناوری نانوپوشش جدیدی به بازار عرضه کرده که در خودروها قابل استفاده بوده و با آن می‌توان بدنه‌ی خودرو را به‌صورت خودتمیزشونده در آورد.
البته فناوری خودتمیزشوندگی به این معنا نیست که خودرو برای همیشه بی‌نیاز از شستشو باشد، بلکه این پوشش موجب می‌شود تا تناوب شستشوی خودرو به شدت کاهش یابد و به سادگی قابل تمیز کردن باشد.
این پوشش حاوی دی‌اکسید سیلیکون است و موجب مسدود شدن حفره‌های میکروسکوپی سطح خودرو شده و در نهایت صاف شدن سطح را در پی دارد، به‌طوری که قطرات آب، آلودگی، روغن و حشرات به سادگی روی بدنه‌ی خودرو نمی‌چسبد.
براساس اظهارات این شرکت، با استفاده از این نانوپوشش سطح خودرو به شکلی تغییر می‌کند که آلودگی‌ها به سختی می‌توانند به آن بچسبند و به سادگی از روی آن سُر می‌خورند و تنها با مقدار کمی باران یا اندکی آب از روی سطح پاک می‌شوند.
این شرکت که در یوهانسبورگ قرار دارد موفق به دریافت حق توزیع این محصول در آفریقای جنوبی و اروپا شده‌است. این نانوپوشش با قیمت‌های مختلف به بازار عرضه می‌شود، به‌طوری که برای خودروهای متوسط با دوام 6 تا 8 سال 900 راند و برای خدمات الماسی که در برابر خراش نیز مقاوم است، 9000 راند قیمت دارد.

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ