امروز یکشنبه 28 بهمن 1397
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
نیکاب شیمی - تولیدکننده انواع مواد آبکاری و فسفاته
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
فراخوان چالش نوآوری نانو در ساخت جوهر رسانا و نیمه‌رسانا بازگشت به اخبار
ستاد ویژه‌ توسعه‌ی فناوری نانو با همکاری مرکز الکترونیک چاپی و شرکت رویال توسعه‌ پایدار، پانزدهمین چالش نوآوری نانو را برگزار می‌کند. ثبت نام چالش ساخت جوهر رسانا و نیمه‌رسانا با جوایز 200 میلیون ریالی و تسهیلات 1500 میلیون ر ...
کد خبر : 1255
تاریخ ثبت : پنجشنبه 31 خرداد 1397
بازید : 92

ستاد ویژه‌ توسعه‌ی فناوری نانو با همکاری مرکز الکترونیک چاپی و شرکت رویال توسعه‌ پایدار، پانزدهمین چالش نوآوری نانو را برگزار می‌کند. ثبت نام چالش ساخت جوهر رسانا و نیمه‌رسانا با جوایز 200 میلیون ریالی و تسهیلات 1500 میلیون ریالی آغاز شده و تا 15 تیر ماه ادامه دارد.
ستاد ویژه‌ توسعه‌ فناوری نانو با همکاری مرکز الکترونیک چاپی و شرکت رویال توسعه‌ی پایدار به دنبال توسعه‌ زیر ساخت‌های فناوری الکترونیک چاپی و با اتکا به دانش و فناوری پژوهشگران و شرکت‌های خلاق و نوآوری ایرانی اقدام به برگزاری چالش «ساخت جوهر رسانا یا نیمه‌رسانای مناسب برای چاپگرهای جوهرافشان به منظور استفاده در کاربردهای الکترونیک چاپی» کرده‌است. در این چالش که مهلت ثبت‌نام آن تا 15 تیرماه است، 2 جایزه 100 میلیون ریالی برای برندگان نهایی بخش جوهرهای رسانا و نیمه‌رسانا به همراه تسهیلات تجاری سازی تا سقف 1500 میلیون ریال در نظر گرفته شده‌است.
الکترونیک چاپی یکی از فناوری‌های نوظهور است که در زمینه‌ها‌ی مختلف از بهداشت و سلامت تا تبلیغات، خودروسازی، حمل و نقل، انرژی و الکترونیک کاربردهای فزاینده‌ای دارد. روش متعارف، ارزان و سریع ایجاد مدارهای الکترونیکی چاپی، استفاده از چاپ جوهرافشان است و برای این منظور به طور معمول از جوهرهای رسانا و نیمه‌رسانا استفاده می‌شود. اما ساخت جوهری با ابعاد ذرات بهینه، پایدار توام با عدم تجمع ذرات که علاوه بر تامین هدایت و استحکام مناسب، قابلیت بکارگیری در چاپگرهای جوهرافشان را دارا باشد و باعث صدمه به هد چاپگر نشود، یک چالش جدی است.
بنابر اعلام دبیرخانه چالش­های نوآوری و فناوری نانو، مهلت ثبت‌نام در این چالش تا 15 تیرماه سال جاری بوده و کلیه‌ی علاقهمندان می‌توانند به طور رایگان در آن شرکت نمایند. طرح‌های برگزیده در مرحله اول این چالش می‌توانند از تسهیلات حمایتی تا سقف 100 میلیون ریال در جریان مرحله دوم چالش، شامل کمک‌ هزینه‌ی نقدی و اعتبار استفاده از خدمات و تجهیزات آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی برای ساخت نمونه‌ی آزمایشگاهی بهره‌مند شوند. در پایان مرحله دوم به برنده‌ی نهایی در هر یک از دو بخش (جوهرهای رسانا و جوهرهای نیمه‌رسانا) مبلغ 100 میلیون ریال جایزه‌ی نقدی اعطا خواهد شد. علاوه بر آن برندگان نهایی چالش با حمایت ستاد ویژه‌ی توسعه‌ فناوری نانو فرصت همکاری مشترک با شرکت رویال توسعه‌ی پایدار و نیز امکان دریافت تسهیلات تجاری سازی تا سقف 1500 میلیون ریال از مرکز توسعه‌ الکترونیک چاپی را خواهند داشت. همچنین نفرات دوم تا چهارم چالش در هر یک از بخش‌های جوهر رسانا و نیمه رسانا امکان دریافت تسهیلات تجاری سازی تا سقف 1000 میلیون ریال به‌ازای تعریف ماموریت‌های صنعتی از طرف مرکز توسعه الکترونیک چاپی را خواهند داشت.

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ