امروز یکشنبه 28 بهمن 1397
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
نیکاب شیمی - تولیدکننده انواع مواد آبکاری و فسفاته
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
توليد و مصرف سالانه بيش از 300 هزار تن رنگ ساختماني در کشور بازگشت به اخبار
 برآوردها نشان دهنده توليد سالانه بيش از 300 هزار تن رنگ ساختماني (شامل رنگهاي امولسيوني، روغني و اکريليک) در کشور دارد. با اضافه کردن رنگهاي وارداتي در بخش ساختمان که البته چندان هم قابل توجه نميباشد و با در نظر گرفتن جمعيت 80 ميليون نفري کشور، ...
کد خبر : 1263
تاریخ ثبت : پنجشنبه 31 خرداد 1397
بازید : 371

 برآوردها نشان دهنده توليد سالانه بيش از 300 هزار تن رنگ ساختماني (شامل رنگهاي امولسيوني، روغني و اکريليک) در کشور دارد. با اضافه کردن رنگهاي وارداتي در بخش ساختمان که البته چندان هم قابل توجه نميباشد و با در نظر گرفتن جمعيت 80 ميليون نفري کشور، تقريبا سرانه مصرف رنگ ساختماني برابر ۳/۸ کيلوگرم در سال به ازاي هر نفر است.
يعني صرفا در استان تهران با جمعيتي نزديک به 14 ميليون نفر که البته نزديک 94 درصد آنها جمعيت شهري ميباشد بيش از پنجاه هزار تن رنگ ساختماني مصرف ميشود که رقم قابل توجهي است.
اين برآوردها البته با در نظر گرفتن تعداد معاملات مسکن (فروش و اجاره ملک) هم قابل بررسي است. تنها در تهران بيش از ۳/۵ ميليون واحد مسکوني و 400 هزار واحد صنفي وجود دارد. از طرفي بيش از 30 درصد کل ساکنين کشور مستاجر هستند. با تخمين ميزان رنگ آميزي واحدهاي مسکوني، متراژ متوسط آنها و ميزان رنگ مصرفي، مجددا رقم بالا به صورت تقريبي به دست ميآيد.
حجم بازار رنگهاي ساختماني در کشور قابل توجه بوده ولي همچنان از ميانگين جهاني پايينتر است لذا امکان رشد آن در سالهاي آينده نيز وجود دارد. در کنار آن، امکان صادرات رنگهاي ساختماني به کشورهاي مجاور نيز بصورت بالقوه هست.
در تابستان امسال و در اولين همايش بازار رنگ و پوشش ايران، خاورميانه و کشورهاي مشترک المنافع در دانشگاه صنعتي شريف به بررسي اين بازارها و پتانسيلهاي موجود پرداخته ميشود.
⚙️
اولین همایش
"بازار رنگ، آبکاری و پوشش ایران، خاورمیانه و کشورهای مشترک المنافع"
14 شهریور ماه  ۱۳۹۷ / دانشگاه صنعتی شریف
☎️ 22748812 - 22874342

 @IranCoatingMarket

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ