امروز شنبه 3 فروردين 1398
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
نیکاب شیمی - تولیدکننده انواع مواد آبکاری و فسفاته
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
بازار رنگ و پوشش افغانستان بازگشت به اخبار
 بازسازي افغانستان مستلزم عمليات عمراني و ساختماني عظيمي است، لذا بازار بزرگي براي محصولات توليدي رنگ و پوشش است. توليدكنندگان رنگ در اين كشور هنوز به دلايل فني، توان توليد انبوه براي پوشش دادن نيازهاي داخلي را ندارند. يكي از بزرگ‌ترين و فع ...
کد خبر : 1273
تاریخ ثبت : جمعه 22 تير 1397
بازید : 248

 بازسازي افغانستان مستلزم عمليات عمراني و ساختماني عظيمي است، لذا بازار بزرگي براي محصولات توليدي رنگ و پوشش است. توليدكنندگان رنگ در اين كشور هنوز به دلايل فني، توان توليد انبوه براي پوشش دادن نيازهاي داخلي را ندارند. يكي از بزرگ‌ترين و فعال‌ترين كاخانجات رنگ افغانستان، شركت رنگسازي آريا افغان است كه در سال 1382 در شهرك صنعتي هرات تاسيس شد. توليدات اين شركت شامل: انواع رنگ‌هاي ساختماني، روغني و پلاستيك، ضد زنگ، روغن اليف و تينر روغني است. افغانستان مي‌تواند يك مقصد استرت‍ژيك براي توليدات رنگ و پوشش ايران باشد.
شاید بهترین پیشنهاد در این زمینه، تاسیس کارخانجات تولید رنگ با مشارکت شرکت‌های ایرانی در افغانستان باشد تا در آینده، سهم بیشتری از این بازار را نصیب کشور نماید.
افغانستان تقريباً توليدات صنعتي خيلي كمي دارد و بيش از 95 درصد نيازهايش را از خارج تامين مي كند. در حال حاضر اين كشور در مقايسه با تمام كشورهاي منطقه، پايين ترين نرخ تعرفه تجاري را دارد.
محصولات ايراني در افغانستان به لحاظ مرغوبيت، بسته بندي مناسب و جايگاه خاص خود را دارند و افغانها به علت زندگي در ايران، با كالاهاي ايراني آشنايي بيشتر داشته و ترجيح مي دهند محصولات ايران را تهيه كنند.
ميزان صادرات رنگ ايران به افغانستان در سال 92 برابر 25ميليون دلار و در سال 93 برابر 16 ميليون دلار بوده است كه داراي رشد منفي بوده است. سهم صادرات رنگ ايران به افغانستان برابر 16 درصد از ارزش كل صادرات رنگ كشورمان در سال 93 بوده است.
همچنين ميزان صادرات انواع چسب از ايران به افغانستان در سال 92 برابر 15 ميليون دلار و در سال 93 برابر 16 ميليون دلار و با 7 درصد رشد بوده كه سهم صادرات چسب ايران به افغانستان از كل صادرات چسب كشورمان برابر 22 درصد در سال 93 مي باشد.
ميزان كل واردات رنگ افغانستان در سال 2014 برابر 55 ميليون دلار گزارش شده كه 22 ميليون دلار آن ( برابر 40 درصد كل بازار رنگ افغانستان) توسط ايران تامين گرديده است.
عمده كشورهاي صادر كننده رنگ به افغانستان عبارتند از: پاكستان، تركيه، آمريكا، آلمان و انگلستان كه مجموعاً 53 درصد بازار رنگ اين كشور را در اختيار دارند.
🔍
ارائه آمارهای جدید و بروزرسانی شده در👇
⚙️
اولین همایش
"بازار رنگ، آبکاری و پوشش ایران، خاورمیانه و کشورهای مشترک المنافع"
14 شهریور ماه  ۱۳۹۷ / دانشگاه صنعتی شریف
☎️ 22748812 - 22874342

 @IranCoatingMarket

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ