امروز سه شنبه 4 تير 1398
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
خانه آبکارشرکت رزیتان - تولیدکننده انواع رزیننیکاب شیمی - تولیدکننده انواع مواد آبکاری و فسفاتهدپارتمان رنگ و آبکاری جهاد دانشگاهی صنعتی شریف
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
افتتاح اولین مرکز بازاریابی و صادرات کالاهای اولویت دار ایرانی در عراق بازگشت به اخبار
رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: اولین مرکز بازاریابی و صادرات کالاهای ایرانی در عراق برای گسترش بازارهای صادراتی همزمان با دهه کرامت (۲۴ تیر الی ۳ مرداد) در بغداد افتتاح خواهد شد.وی اظهار داشت: 21 عنوان اولویت دار برای بازار عراق جهت حضور مستقیم تو ...
کد خبر : 1281
تاریخ ثبت : جمعه 22 تير 1397
بازید : 240

رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: اولین مرکز بازاریابی و صادرات کالاهای ایرانی در عراق برای گسترش بازارهای صادراتی همزمان با دهه کرامت (۲۴ تیر الی ۳ مرداد) در بغداد افتتاح خواهد شد.
وی اظهار داشت: 21 عنوان اولویت دار برای بازار عراق جهت حضور مستقیم تولیدات برتر ایرانی دربخش کالا و خدمات پیش بینی شده است.
به گفته وی این عنوانها شامل کالاهای صنعتی زیر ساخت، برق، دانش بنیان، رنگ و پوشش، نفت و گاز، ساختمان، خوراک دام و طیور، خدمات فنی و مهندسی، دارو و مواد آزمایشگاهی، مصنوعات پلاستیک و پتروشیمی، تجهیزات پزشکی و بیمارستانی، لبنی و نوشیدنی، ماشین آلات، خوراک دام و طیور، تاسیسات آب و فاضلاب و آبرسانی، مواد شوینده بهداشتی، فرش و موکت، صنایع کشاورزی و غذایی، سیستمهای سرمایشی و گرمایشی، سنگ و کاشی و سرامیک می باشد.
رایزن بازرگانی ایران در عراق افزود پس از پیگیریهای مداوم انجام شده تاکنون موافقت این مرکز صرفا برای ایران صادر شده و این مرکز اولین حضور دائم برای معرفی و ترویج کالای ایران در کشور عراق است.
بهزاد همچنین در توضیح اهداف این مرکز گفت: نیاز سنجی انجام شده نشانگر آن است که حضور مداوم شرکتها در بازار عراق و همچنین تعاملات لازم برای شناخت تقاضا و پاسخ بموقع به مشتریان در بازار عراق ضروری است.
وی در تشریح هدف دیگر از فعالیت این مرکز گفت: معرفی ویژگیهای کیفی محصولات ایرانی و مدیریت برند توسط بنگاههای اقتصادی در افزایش ضریب نفوذ کالای ایران به عراق بسیار موثر خواهد بود.
رایزن بازرگانی ایران در عراق در خصوص ویژگیهای این مرکز به موقعیت آن در مرکز شهر بغداد به لحاظ دسترسی آسان، امکان عرضه و معرفی بلا واسطه تولیدات ایرانی به طرف عراقی، امکان ارائه خدمات، راهنمایی حقوقی ، بازاریابی، مشاوره ، بیمه و ...، انجام تبلیغات جمعی در رسانه های عراق، و حضور مداوم مدیران، بازرگانان و تجار عراقی برای مذاکره با شرکتهای ایرانی اشاره کرد.
وی مساعدت در رویه های ترخیص کالای مشارکت کنندگان در مرکز ، عدم نیاز به ثبت شرکت در مدت استقرار در مرکز، عدم نیاز به موافقت دولت عراق برای احداث دفتر در مدت استقرار در مرکز، برخورداری مرکز از امکان ایجاد ارتباطات بنگاههای اقتصادی با شرکتهای دولتی عراق و امکان اخذ کانتر و یا غرفه با تخفیف های پلکانی را از دیگر ویژگی های مهم مرکز بازاریابی کالاهای ایرانی در عراق ذکر کرد.
بهزاد یادآور شد: این مرکز ویترین و نماد تولیدات فاخر ایرانی در بازار عراق خواهد بود بنابراین مشارکت واحدها و شرکتهای توانمند و ممتاز در این مرکز مورد تاکید است.
وی با اشاره به تقاضاهای واصله از استانهای مختلف برای معرفی محصولات صادراتی ایران به عراق گفت این مرکز بستری برای حضور موفق شرکتهای با برنامه جهت توسعه صادرات به عراق است و انتظار می رود هدایت موثری با مدیریت بخشهای دست اندرکار در حوزه صنعت، معدن و تجارت و همکاری تشکلهای بزرگ صنعتی و بازرگانی ایران برای پشتیبانی و ترغیب صادرات کالای ایرانی انجام پذیرد.

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ