امروز سه شنبه 4 تير 1398
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
نیکاب شیمی - تولیدکننده انواع مواد آبکاری و فسفاتهخانه آبکارشرکت رزیتان - تولیدکننده انواع رزیندپارتمان رنگ و آبکاری جهاد دانشگاهی صنعتی شریف
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
نانوپوشش شیشه جلو خودرو، جذاب برای شرکت‌های بیمه! بازگشت به اخبار
نانوپوششی که شرکت سی‌باند سیستمز برای شیشه جلو خودرو تولید کرده، به‌صورت آزمایشی روی 6500 خودرو نصب شد. نتایج نشان داد که استحکام شیشه، افزایش یافته و هزینه نگهداری شیشه به شدت کاهش می‌یابد. این فناوری برای شرکت‌های بیمه بسیار جذا ...
کد خبر : 1283
تاریخ ثبت : جمعه 22 تير 1397
بازید : 233

نانوپوششی که شرکت سی‌باند سیستمز برای شیشه جلو خودرو تولید کرده، به‌صورت آزمایشی روی 6500 خودرو نصب شد. نتایج نشان داد که استحکام شیشه، افزایش یافته و هزینه نگهداری شیشه به شدت کاهش می‌یابد. این فناوری برای شرکت‌های بیمه بسیار جذاب است.
شرکت سی‌باند سیستمز  از شرکت‌های نانویی است که در بخش تقویت مواد شکننده فعالیت دارد. سی‌باند سیستمز اعلام کرد که مطالعه پایلوت محصول جدید خود را با موفقیت به اتمام رسانده است. این محصول در دو شرکت اجاره‌دهنده خودرو مورد استفاده قرار گرفته و 6500 خودرو در منطقه دنور آمریکا به‌صورت آزمایشی از این فناوری استفاده کرده‌اند.
این فناوری که پتنت‌ آن به‌ ثبت رسیده است، رهیافت تازه‌ای برای ایجاد خاصیت آبگریزی در شیشه خودرو است. با این کار علاوه‌بر افزایش ایمنی شیشه خودرو، مقاومت سطح شیشه نسبت به ترک‌خوردگی و شکسته‌شدن افزایش قابل توجهی پیدا می‌کند. این پوشش به سرعت روی شیشه اعمال می‌شود. برای این کار باید پوشش روی سطح شیشه به‌صورت مستقیم اسپری شود.
براساس گزارش‌های صنعت بیمه، شکستگی شیشه خودرو یکی از رایج‌ترین مشکلات خودرو در آمریکا است. 250 میلیون خودرو در آمریکا وجود دارد که 7 درصد از آنها دچار مشکل شکستگی شیشه هستند که این مشکل سالانه هزینه 4 بیلیون دلاری برای شرکت‌های بیمه دارد. از آنجایی که خودروهای جدید از فناوری‌های پیشرفته‌تری نظیر فناوری HUD در شیشه‌ها برخوردار هستند، جایگزین کردن شیشه‌ها بسیار پرهزینه است.
از این رو مقاوم‌سازی شیشه خودرو یک راه ارزان برای مقابله با این مشکل است. به‌صورت آزمایشی این فناوری در دو شرکت اجاره‌دهنده خودرو مورد آزمایش قرار گرفته تا مشخص شود که چقدر هزینه نگهداری خودروها با کاهش آسیب وارد شده به شیشه‌ها، کم می‌شود. نتایج به‌دست آمده رضایت‌بخش بود.
در این شیشه‌ها از فناوری‌نانو استفاده شده تا استحکام و عملکرد شیشه ارتقاء یابد. با استفاده از این نانوپوشش، بخش‌هایی در سطح که دچار آسیب‌ها یا نقص‌های ساختاری هستند، شناسایی و ترمیم می‌شوند که این کار در نهایت موجب ارتقاء کیفیت و استحکام شیشه می‌شود.

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ