امروز یکشنبه 22 تير 1399
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
مواد شیمیایی موجود در رنگ ابتلا به ام.اس را افزایش می دهد بازگشت به اخبار
محققان موسسه کارولینسکا در استکهلم سوئد در جریان مطالعه ای متوجه شدند، خطر ابتلا به ام.اس در افرادی که در معرض رنگ، جلادهنده ها و سایر حلال ها قرار می گیرند در قیاس با افرادی که در معرض این حلال ها قرار نمی گیرند 50 درصد بیشتر است.محققان در این مطالع ...
کد خبر : 1292
تاریخ ثبت : دوشنبه 19 شهریور 1397
بازید : 546

محققان موسسه کارولینسکا در استکهلم سوئد در جریان مطالعه ای متوجه شدند، خطر ابتلا به ام.اس در افرادی که در معرض رنگ، جلادهنده ها و سایر حلال ها قرار می گیرند در قیاس با افرادی که در معرض این حلال ها قرار نمی گیرند 50 درصد بیشتر است.
محققان در این مطالعه ،سوابق سلامتیِ پنج هزار نفر را که دو هزار و 42 تن از آنها به تازگی به ام.اس مبتلا شده بودند، بررسی کردند.
این مطالعه نشان داد که خطر ابتلا به این بیماری در افرادی که با این حلال ها کار می کنند و همچنین حامل ژن هایی هستند که آنها را مستعد ابتلا به ام.اس می سازد، حدود هفت برابر بیشتر از افرادی است که در معرض این حلال ها قرار نمی گیرند و حامل ژن های ام.اس نیستند.
همچنین بر اساس نتایج این مطالعه، خطر ابتلا به ام.اس در افراد سیگاری بازهم بیشتر است؛ بطوری که سیگاری هایی که با این حلال ها کار می کنند و حامل ژن های ام.اس نیز هستند در قیاس با افرادی که هرگز سیگار نکشیده اند یا در معرض این حلال قرار نگرفته اند و حامل عوامل خطر ساز ژنتیکی ابتلا به ام.اس نیستند، 30 برابر بیشتر احتمال دارد که به این بیماری مبتلا شوند.
این مطالعه نشان می دهد که تحریک دائمی ریه ممکن است سیستم ایمنی بدن را به روشی تحریک کند که باعث بروز ام.اس شود؛ بیماری که در آن سلول های ایمنی دچار سوء عمل می شوند و به اعصاب بدن حمله می کنند.
تندرست نیوز - ۱۴ تير  ۱۳۹۷

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ