امروز یکشنبه 22 تير 1399
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
توسعه‌ فناوری پوشش‌دهی برای افزایش دوام کاتد باتری یون لیتیم بازگشت به اخبار
شرکت کانادایی نانووان با حمایت دولت این کشور به دنبال تجاری‌سازی فناوری پوشش‌دهی مواد مورد استفاده در کاتد باتری‌های یون لیتیم است. این پوشش می‌تواند پایداری و دوام کاتد باتری را افزایش دهد.شرکت نانووان اعلام کرد که این شرکت پروژه ...
کد خبر : 1302
تاریخ ثبت : شنبه 7 مهر 1397
بازید : 521

شرکت کانادایی نانووان با حمایت دولت این کشور به دنبال تجاری‌سازی فناوری پوشش‌دهی مواد مورد استفاده در کاتد باتری‌های یون لیتیم است. این پوشش می‌تواند پایداری و دوام کاتد باتری را افزایش دهد.
شرکت نانووان اعلام کرد که این شرکت پروژه‌ای برای بهبود دوام مواد مورد استفاده در کاتد باتری‌های یون‌ لیتیم آغاز کرده‌است. این پروژه با حمایت مالی انجمن ملی تحقیقات کانادا انجام می‌شود.
صنعت خودروسازی به دنبال افزایش دانسیته‌ انرژی باتری‌هاست تا از آن برای تأمین نیاز خودروها استفاده کند. معمولاً با افزایش دانسیته‌ی انرژی، دوام و پایداری باتری کاهش می‌یابد. برخی پوشش‌ها و مواد تقویت‌کننده می‌توانند دوام باتری را افزایش دهند و هدف ما در این پروژه، یافتن ترکیب بهینه برای افزایش دوام است. براساس تقاضای بازار، مواد عاری از کادمیم به‌عنوان گزینه‌ی اول برای ساخت باتری‌های حالت جامد شناخته شده‌اند. از نتایج این پروژه می‌توان برای ساخت مواد حاوی نیکل استفاده کرد.
بلوندال می‌افزاید: «ما بسیار خوشحالیم که روی چالش پایدار کردن کاتدهای با دانسیته‌ی بالا متمرکز شده‌ایم و از روش ارزان، مناسب و اختصاصی برای ایجاد پوشش روی مواد کاتدی استفاده می‌کنیم. در این پروژه ما روی صنعتی کردن این فرآیند کار می‌کنیم.»
نانووان روی تأمین مواد مورد استفاده در باتری‌های یون‌ لیتیم کار می‌کند. این شرکت خط تولید پایلوتی برای این کار دارد که با حمایت دولت کانادا ایجاد شده‌است. مأموریت نانووان، تجاری‌سازی فناوری پتنت شده‌ی این شرکت و تولید انبوه کامپوزیت‌های نانوساختار است.

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ