امروز پنجشنبه 31 خرداد 1397
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
دپارتمان رنگ و آبکاری جهاد دانشگاهی صنعتی شریفهجدهمین نمایشگاه رنگ - رزین - پوششهای صنعتی - کامپوزیت و صنعت آبکاریخانه آبکارنیکاب شیمی - تولیدکننده انواع مواد آبکاری و فسفاته
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
طرح تولید رنگهای روغنی آلکیدی بدون بو در کشور توسط شرکت میریکا فام بازگشت به اخبار
برای اولین بار در کشور، شرکت میریکا فام  موفق به تولید حلال آلیفاتیک زلال و بدون بو گردید. این شرکت با دستیابی به چنین فناوری نوین مبادرت به تولید رزین آلکید لانگ اویل خاص با طول روغن 66 نموده که از لحاظ براقیت و جذب روغن و دیسپرس پیگمنتهای پوشش ...
کد خبر : 1103
تاریخ ثبت : شنبه 20 خرداد 1396
بازید : 768

برای اولین بار در کشور، شرکت میریکا فام  موفق به تولید حلال آلیفاتیک زلال و بدون بو گردید. این شرکت با دستیابی به چنین فناوری نوین مبادرت به تولید رزین آلکید لانگ اویل خاص با طول روغن 66 نموده که از لحاظ براقیت و جذب روغن و دیسپرس پیگمنتهای پوششی و غیر پوششی قابل توجه و خارج از توقع می باشد. رزین فوق بدلیل عدم وجود سولفور در حلال  به حداقل زرد گرایی رسیده و با زمان خشک شدن سطحی 3-2 ساعت رکورد زمان خشک شدن در بین رنگهای استاندارد داخلی را شکسته است. در این حالت با تسریع در زمان خشک شدن، عامل چرک پذیری کاهش یافته و همترازی و یکنواختی فیلم، کاملا" مشهود خواهد بود.
نکته قابل توجه اینکه با همین رزین و ساخت رنگ روغنی براق با یک فرمول رزین آلکیدی، براقیت فیلم، 5 واحد افزایش و به میزان 96 درجه رسیده است که جزء رنگهای High Glass  طبقه بندی می گردد.
نمونه های رنگ تولید شده، در فضای بسته اعمال و بدون هیچگونه شره، سرعت عمل بسیار بالا و با قدرت بالای برس خوری، رد قلم بسیار پائینی را مشاهده نموده و به عنوان مهمترین خاصیت، بدون بوی آزاردهنده (کمتر از بوی رنگهای آب پایه ) در محیط، خشک و سخت می گردد.
رنگهای فوق بدلیل پایین بودن دانسیته نسبت به حلالهای هیدروکربنی نفتی، بسیار مقرون به صرفه بوده چرا که وزن بسته بندی کاهش می یابد.
رنگهای فوق عاری از ترکیبات آروماتیک فرار (حدود 2 درصد) بوده و با VOC بسیار پائین، حامی محیط زیست می باشند. ضمنا" از لحاظ تکسیکولوژی و اکولوژی بسیار مناسب و در شرایط عادی می باشد. همچنین بدلیل حداقل  مقدار آروماتیک فرار (فقط موجود در خشک کنها ) استاندارد اروپا را تائید و در کنار رزینهای پلی استر غیر اشباع، بی خطر و دوستدار محیط زیست می باشند. قیمت تمام شده رنگ نهایی با توجه به گران بودن حلال مصرفی حدود 10 درصد افزایش بها خواهد داشت.
محصول فوق برای اولین بار به بازار مصرف معرفی می گردد و ایران، اولین تولید کننده نسل جدید رنگهای دکوراتیو روغنی بدون بو خواهد بود.

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ