امروز چهارشنبه 28 شهريور 1397
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
نیکاب شیمی - تولیدکننده انواع مواد آبکاری و فسفاتهخانه آبکارهجدهمین نمایشگاه رنگ - رزین - پوششهای صنعتی - کامپوزیت و صنعت آبکاریدپارتمان رنگ و آبکاری جهاد دانشگاهی صنعتی شریف
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
راه اندازی اولین خط هارد آندایزینگ در شرق کشور (مشهد) بازگشت به اخبار
 امروزه آلومینیوم پس ازفولاد پرمصرف ترین فلز می باشد. مجموعه ویژگی های خاص این فلز، بسیار نادر و غیر قابل جایگزین است. صرفه جویی در انرژی و روشهای اقتصادی در بسیاری از زمینه ها تنها با وجود آلومینیوم میسر شده است. استفاده از آلومینیوم در سازه ها ...
کد خبر : 1152
تاریخ ثبت : ﺳﻪشنبه 21 شهریور 1396
بازید : 458

 امروزه آلومینیوم پس ازفولاد پرمصرف ترین فلز می باشد. مجموعه ویژگی های خاص این فلز، بسیار نادر و غیر قابل جایگزین است. صرفه جویی در انرژی و روشهای اقتصادی در بسیاری از زمینه ها تنها با وجود آلومینیوم میسر شده است. استفاده از آلومینیوم در سازه ها، عمر سرویس دهی آنها را تقریبا نامحدود می کند و شکلها و رنگهای متفاوت ونیز مزایای صنعتی زیادی به آنها می بخشد.
یکی از ویژگی های نادر وغیر قابل جایگزین، ایجاد پوشش آندایزینگ سخت بر روی آلومینیوم می باشد.
آندایزینگ سخت فرآیندی است که طی آن پوشش آندی باسختی زیاد یا مقاومت سایشی زیاد ایجاد می شود. امروزه فرآیند آندایزینگ سخت به لحاظ تجاری، اهمیت زیادی دارد.این پوشش دارای مقاومت سایشی،مقاومت رفتگی و مقاومت به خوردگی زیادی می باشد وهم چنین عایق حرارتی مناسبی هستند ودر صنایع مهندسی برای قطعاتی به کار می روند که به سطوحی با مقاومت سایشی بسیار بالا نیاز دارند، نظیر: پیستونها،سیلندرها ودنده های هیدرولیک.
با توجه به اهمیت فراوان این پوشش در صنعت و عدم وجود مراکز ارائه دهنده این نوع پوشش در شرق ایران، شرکت صنایع شیمیایی فراب نوین پوشش را بر آن داشت که با استعانت از درگاه ایزدمنان و با تیکه بر دانش فنی و نیروهای متخصص،  اولین خط هارد آندایزینگ در شرق ایران را در شهر مشهد مقدس راه اندازی نماید تا بتواند نیاز صنعت استان و استانهای همجوار را در این نوع پوشش برطرف نماید.

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ