امروز سه شنبه 3 ارديبهشت 1398
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
نیکاب شیمی - تولیدکننده انواع مواد آبکاری و فسفاته
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
آمار واردات برخی از اقلام رنگ و پوشش به کشور از سال ۱۳۹۰ الی ۱۳۹۶ بازگشت به اخبار
 به دلیل تعرفه های سنگین گمرک روی واردات محصولات رنگ که به منظور حمایت از تولیدات داخلی صورت می گیرد، واردات رنگ به کشور بسیار محدود است و اکثراً مربوط به رنگهای با فن آوریهای خاص است که امکان تولید آنها در کشور وجود ندارد. کارگروه حمایت از تولی ...
کد خبر : 1268
تاریخ ثبت : پنجشنبه 7 تير 1397
بازید : 357

 به دلیل تعرفه های سنگین گمرک روی واردات محصولات رنگ که به منظور حمایت از تولیدات داخلی صورت می گیرد، واردات رنگ به کشور بسیار محدود است و اکثراً مربوط به رنگهای با فن آوریهای خاص است که امکان تولید آنها در کشور وجود ندارد. کارگروه حمایت از تولید دولت، رنگ و پوشش (انواع رنگهای ساختمانی و تزئینی) را جزء اقلامی آورده است که سازمانهای دولتی مجاز به واردات آن نمی باشند. (به دلیل تائید کیفیت مناسب محصولات تولیدی داخلی و امکان ساخت در کشور).
اصلي ترين تامين كنندگان رنگ ايران كشورهاي ايتاليا، تركيه، كره جنوبي، چين، امارات و آلمان مي باشند. واردات رنگ کشور معمولا مربوط به کدهای تعرفه گمرکی بالا هستند:
جالب است که در سال 1396 بیشتر واردات رنگ از کره جنوبی انجام شده است بطوری که ۹۰ درصد میزان واردات 3 کد ابتدایی جدول (که عموما مربوط به رنگهای خودرویی است) در سال 96 از کره جنوبی می باشد. ضمنا مطابق آمار، واردات رنگ در چند سال اخیر به دلیل افزایش تولید خودرو، صعودی بوده است.
⚙️
اولین همایش
"بازار رنگ، آبکاری و پوشش ایران، خاورمیانه و کشورهای مشترک المنافع"
14 شهریور ماه  ۱۳۹۷ / دانشگاه صنعتی شریف
☎️ 22748812 - 22874342

 @IranCoatingMarket

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ