امروز یکشنبه 22 تير 1399
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
اهمیت حضور ایران در کنگره FATIPEC در آمستردام هلند بازگشت به اخبار
 از تاریخ 5 تا 8 تیرماه 97 کنگره FATIPEC در آمستردام هلند با حضور 44 کشور از جمله ایران برگزار شد. اهمیت این کنگره در این بود که ایران به عنوان عضو سیزدهم این اتحادیه رنگ در اروپا با 11 مقاله جزء ده کشور برتر از نظر تعداد مقالات بود. حضور ایران ...
کد خبر : 1272
تاریخ ثبت : جمعه 22 تير 1397
بازید : 920

 از تاریخ 5 تا 8 تیرماه 97 کنگره FATIPEC در آمستردام هلند با حضور 44 کشور از جمله ایران برگزار شد.
اهمیت این کنگره در این بود که ایران به عنوان عضو سیزدهم این اتحادیه رنگ در اروپا با 11 مقاله جزء ده کشور برتر از نظر تعداد مقالات بود.
حضور ایران در چنین مجامع علمی، باعث تحکیم پل ارتباطی علمی بین ایران و جهان خواهد بود. شرکت تعاونی تولید کنندگان رنگ و محصولات وابسته که عضو ثابت این اتحادیه می باشد لازم است تا در جلسات رسمی این اتحادیه شرکت کند تا  در جریان تصمیماتی که در  این اتحادیه،  بخصوص در ارتباط با پوششهای سازگار با محیط زیست، و کاهش حلال در رنگها می گیرند، قرار بگیرد.
در همین راستا یکی از متخصصین رنگ آلمان بنام آقای توماس می به دعوت شرکت تعاونی رنگ، برای بر گزاری یک دوره دو روزه با موضوع Reach، یعنی قوانین رعایت ایمنی، محیط زیست، کاهش استفاده از حلال به ایران دعوت شدند. این دوره در روزهای 13 و 14 تیرماه با تقبل کلیه هزینه ها از طرف شرکت تعاونی، در دانشگاه امیرکبیر برگزار می گردد.
توجه به مسایل محیط زیستی مورد توجه کلیه شرکتهای تولید کننده رنگ می باشد. اگر حضور ایران در این اتحادیه، بخصوص با ارایه مقاله، که بخش قابل توجهی از مقالات امسال را دانشکده مهندسی رنگ و پلیمر ارائه داد پر رنگ باشد امکان بر گزاری کنگره این اتحادیه در سال 2022 در ایران دور از ذهن نیست که در نمونه خودش یک اتفاق مهم برای صنعت رنگ ایران می تواند باشد. امیدواریم که صنعت رنگ ایران پا به پای صنایع رنگ جهان پیش برود و بتواند نه تنها کلیه نیازهای داخلی را تامین کند بلکه بتواند نقش مهمی هم در صادرات رنگ داشته باشد.
به قلم: مهندس سید محمود کثیریها
🔹

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ