امروز چهارشنبه 25 تير 1399
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
سیر تحولات صنعت آبکاری در سال ۱۳۹۶ بازگشت به اخبار
صنعت آبکاری کشور در حال گذر از روش‌های سنتی و صرفا تجربی به سمت روش‌های پیشرفته و علمی است. اتفاقات خوبی که در سال گذشته در این صنعت افتاد و استمرار آن در سال جاری، نویدبخش روزهای پرفروغ برای این صنعت پرسابقه کشور دارد. هرچند مشکلات ارزی و ...
کد خبر : 1280
تاریخ ثبت : جمعه 22 تير 1397
بازید : 1012

صنعت آبکاری کشور در حال گذر از روش‌های سنتی و صرفا تجربی به سمت روش‌های پیشرفته و علمی است. اتفاقات خوبی که در سال گذشته در این صنعت افتاد و استمرار آن در سال جاری، نویدبخش روزهای پرفروغ برای این صنعت پرسابقه کشور دارد. هرچند مشکلات ارزی و اقتصادی چند ماه گذشته، صنعت آبکاری را هم در برگرفته ولی امید است با فروکش کردن تلاطمات جاری، صنعت آبکاری مسیر رشد و پیشرفت را همچنان طی نماید.
🔸سال گذشته ابتدا با همایش تکنولوژی‌های نوین در فرآیندهای پوشش سطحی و تصفیه آب توسط شرکت نوکیان (نماینده رسمی رکتیفایرهای Kraft سوئد) آغاز شد. ورود تجهیزات پیشرفته در هر صنعتی باعث جهش در کیفیت محصولات می‌شود که خوشبختانه ورود رکتیفایرهای کرفت خصوصا در بخش تولیدات دقیق، این امکان را برای صنعت آبکاری در کشور مهیا نموده است.

🔸در سال قبل با همکاری مرکز مهارت‌های پیشرفته جهاد دانشگاهی صنعتی شریف و انجمن صنایع آبکاری ایران بیش از 30 دوره تخصصی بصورت عملی و با نزدیک به 15 عنوان متنوع برگزارشد که مورد استقبال بیش از 300 نفر از صنایع مختلف مرتبط با آبکاری قرار گرفت که در نوع خود بی نظیر بود. این دوره‌ها در سال جاری نیز با جدیت در حال برگزاری است.

🔸با پیگیری مستمر هیئت مدیره انجمن آبکاری و مساعدت شرکت بانیان امید، بالاخره نمایشگاه آبکاریران به عنوان بخشی از نمایشگاه صنعت رنگ و پوشش کشور پذیرفته شد و نام صنعت آبکاری در عنوان این نمایشگاه از سال گذشته رسما گنجانده شد. این نمایشگاه امسال در تاریخ 3 الی 6 بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود و انشاله صنعت آبکاری در سالن 27 بصورت مستقل پذیرای علاقمندان خواهد بود.

🔸سال گذشته دهمین سالگرد تاسیس انجمن صنایع آبکاری بود. این انجمن صنفی و کارفرمایی با حضور اکثر تولیدکنندگان مواد آبکاری و همچنین شرکتهای بزرگ خدمات آبکاری جایگاه خود را در صنعت و بین دست اندرکاران مربوطه به دست آورده و می رود تا در دهه دوم فعالیت، نقش محوری خود را جهت ارتقای این صنعت ایفا نماید.

🔸به منظور جریان سریع اطلاعات در صنعت آبکاری، از چند سال قبل، خانه آبکار (www.platinghome.com) راه اندازی شد. وب سایت و کانال تلگرامی خانه آبکار سال گذشته عملا با گردآوری بخش عظیمی از داده‎‌های موجود در صنعت آبکاری به عنوان مرجعی فعال و بروز برای انتقال دانش آبکاری درآمد. این وب سایت در حال حاضر به عنوان پربازدیدترین سایت اینترنتی صنایع آبکاری و با ارائه نوآوری‌های مختلف، با قدرت در حال فعالیت و پیشرفت است.

🔸اولین فروشگاه اینترنتی عرضه انواع مواد شیمیایی و مواد اولیه آبکاری (www.neginplating.com) جهت مصارف آزمایشگاهی، تحقیقاتی و پژوهشی توسط صنایع آبکاری نگین از ابتدای امسال و پس از طی دوره آزمایشی در سال گذشته، رسما فعالیت خود را آغاز نمود. تهیه مواد آبکاری در حجم‌های کم همواره یکی از معضلات بخش‌های تحقیقاتی و پژوهشی و حتی صنعتی کشور بوده است که با راه‌اندازی این فروشگاه اینترنتی تا حد زیادی برطرف می‌گردد.

🔸نشریه پیام آبکار (ویژ نامه تخصصی صنایع آبکاری و مهندسی سطح) سال گذشته به فعالیت خود ادامه داد و شماره ۲۴ آن در سال جاری بصورت تمام رنگی منتشر شد تا در کنار نشریه صنعت آبکاری، کار اطلاع رسانی و مطبوعاتی این صنعت به شکل ارزنده تری تداوم یابد.

🔸در شهریور ماه سال جاری و در دانشگاه صنعتی شریف، اولین همایش بازار رنگ، آبکاری و پوشش ایران، خاورمیانه و کشورهای مشترک المنافع برگزار می‌گردد. خوشبختانه این همایش با همکاری انجمن‌های صنفی مرتبط از جمله انجمن صنایع آبکاری ایران و با حمایت صنایع (شرکت‌های آبکاری حامی همایش تاکنون: پارس نیکل، صنایع آبکاری نگین، خانه آبکار، نوکیان و نیکاب شیمی) برگزار می‌شود. این همایش فرصت مغتنمی است تا بازار صنایع آبکاری (ظرفیت‌ها، حجم، مشکلات و افق‌های پیشرفت) مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد.
⚙️
اولین همایش
"بازار رنگ، آبکاری و پوشش ایران، خاورمیانه و کشورهای مشترک المنافع"
14 شهریور ماه  ۱۳۹۷ / دانشگاه صنعتی شریف
☎️ 22748812 - 22874342

 @IranCoatingMarket

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ