امروز یکشنبه 22 تير 1399
خبرنامه رنگ و پوشش
اخبار ویژه
عضویت در خبرنامه (رایگان) :
درخواست تعاونی رنگ جهت سپردن انعقاد قرارداد تامین مواد به این تشکل بازگشت به اخبار
تعاونی تولیدکنندگان رنگ و محصولات وابسته طی نامه ای از اعضا خود خواست تا با توجه به ابلاغ سیاست‌های جدید ارزی بانک مرکزی، مبنی بر تامین ارز مورد نیاز صنعت از طریق بازار ثانویه و عدم امکان صدور مجوز واردات مستقیم توسط تجار و بازرگانان محترم بدون ...
کد خبر : 1305
تاریخ ثبت : شنبه 7 مهر 1397
بازید : 1260

تعاونی تولیدکنندگان رنگ و محصولات وابسته طی نامه ای از اعضا خود خواست تا با توجه به ابلاغ سیاست‌های جدید ارزی بانک مرکزی، مبنی بر تامین ارز مورد نیاز صنعت از طریق بازار ثانویه و عدم امکان صدور مجوز واردات مستقیم توسط تجار و بازرگانان محترم بدون انعقاد قرارداد با واحدهای تولیدی، اینگونه موارد را به تعاونی ارجاع نمایند تا شرکت تعاونی به عنوان یک تشکل ملی بتواند با تنظیم قرارداد با تجار و بازرگانان محترم تامین‌کننده مواد اولیه مرتبط با صنعت رنگ و رزین، در جهت حفظ منافع اعضاء محترم و کنترل قیمت‌ها نقش ذاتی خود را در این برهه حساس از اقتصاد کشور ایفاء نماید. بدیهی است هدف این شرکت تعاونی دسترسی تمامی اعضاء محترم به مواد اولیه با حداقل قیمت و با کیفیت قابل تضمین می‌باشد و اقدام بصورت جمعی در قالب تشکل ملی قطعا می‌تواند منافع اعضائ محترم را بدنبال داشته باشد و سود آن متوجه همه اعضای محترم تعاونی گردد.
در ادامه این نامه آمده است:
متاسفانه به دلیل عدم اقدام جمعی در قالب تشکل ملی تعاونی، در شرایط کنونی شاهد بی رویه قیمت مواد اولیه وارداتی موجود در بازار هستیم که عملا این مواد اولیه که با نرخ ارز مبادلاتی (بین 3800 تا 4200 تومان) وارد گردیده و با قیمت چند برابر بنابر استثصال تولیدکننده بفروش می‌رسد. ضمن آنکه فرآیند واردات با نرخ ارز بازار ثانویه که منجر به ورود مواد اولیه گردد، هنوز محقق نگردیده است، لیکن شاهد قیمت‌هایی در بازار هستیم که حتی چند برابر نرخ ارز بازار ثانویه است. براین اساس تعاونی در جهت حمایت از حقوق حقه اعضاءتولیدکننده خود، اعلام می‌دارد تولیدکنندگان محترم صنعت رنگ و رزین بر اساس قیمت ارزی مواد اولیه وارداتی، مواد اولیه مورد نیاز را که از بازار استعلام اخذ می‌فرمایند، با نرخ ارز بازار ثانویه (هر یورو حدود 9000 تا 9300 تومان) بعلاوه حقوق گمرکی و هزینه ترخیص محاسبه و چنانچه با قیمت پیشنهادی تفاوت فاحش داشت، مراتب را به تعاونی اعلام تا تعاونی به نمایندگی و بدون ذکر نام تولیدکننده، نسبت به طرح موضوع در مراجع قانونی اقدام نماید. دراین راستا چنانچه عضو محترم تولیدکننده قیمت ارزی کالای مورد نظر استعلامی را دراختیار نداشت، می‌تواند با تماس با تعاونی نرخ حدودی را اخذ نماید.
لذا استدعا می‌نماید جهت ایجاد تعادل در بازار علی رغم جهش قیمت از ارز مبادلاتی به ارز بازار ثانویه و سود تجار و بازرگانان محترم که از آن چشم پوشی می‌نماییم لیکن تجاوز قیمت‌ها از نرخ ارز بازار ثانویه با سود منصفانه، عنوان دیگری به آن اتلاق می‌گردد که شایسته تجار در این صنعت نمی‌باشد و بدور از اخلاق حرفه‌ایی است که تحمل آن برای تولیدکننده دردمند، بسیار سخت و ناگوار است. جهت استحضار اعضاء محترم قیمت تمام شده تیتان‌های چینی سولفاته با نرخ ارز بازار ثانویه حدود 26000 تا 27000 تومان بدون ارزش افزوده است که در بازار بیشتر از 30000 تومان نباید عرضه شود.
⚙️
 @IranCoatingMarket

بازگشت به اخبار
نظرات ثبت شده
مطلبی به ثبت نرسیده است
ارسال نظر برای خبر
نام :  
ایمیل :  
شماره تماس (اختیاری):
متن پیغام :  
تصویر امنیتی بالا :  
طراحی سایت توسط شرکت نوین مارکتینگ